Вибір платформи для переведення навчання в онлайн: мобільний застосунок або web?

18 Травня, 2021
Platform choice

Історія створення платформи SkillzRun тісно пов’язана з цим питанням. Вирішили розглянути його докладніше на випадок, якщо ви намагаєтеся вибрати для себе онлайн-рішення або займаєтеся розробкою власного.

Перш ніж розпочати роботу зі SkillzRun,  2014 року у нас був досвід створення вебплатформи (LMS) для паризької школи вивчення арабської мови Fassaha.com (Цю тему ми обговорювали на нашому першому вебінарі).

Спочатку завданням у межах LMS Learndash (https://www.learndash.com/) було створити зручний інструмент для вивчення мови онлайн. Класичний розподіл на теми та уроки, у які потрібно було інтегрувати вправи типу h5p (https://h5p.org/). Усе це в результаті було інтегровано в школу й використовувалося паралельно з офлайн-заняттями як платформа blended learning.

Дизайн нагадував подорож персонажа по різних рівнях, темах і уроках.

platform_choice_web

У процесі розробки з’являлося доволі багато нових похідних даних від клієнта. Платформа ставала більш функціональною, а її мобільна версія – складнішою.

Уже саме завдання ергономічно розмістити весь функціонал платформи для навчання на екрані браузера мобільного телефону є доволі складним, а коли йдеться про складніший та динамічніший функціонал, який відображується на моніторі та екрані телефону по-різному, то, зазвичай, починається його скорочення, урізання або просто приховування.

А до такого функціонала, як надсилання push-сповіщень у браузері зовсім немає доступу (це відверто слабке місце порівняно з можливостями push-сповіщень з мобільного застосунку).

І все це з урахуванням того, що кількість студентів, які користувалися платформою з мобільного телефону, неухильно зростала й уже до 2016 року перевищувала 60%.

Потрібно визнати, що і ми як розробники, і клієнт не передбачали цього спочатку і тільки пізніше зрозуміли потребу створити мобільний застосунок, який розв’яже проблеми вебверсії й забезпечить приємне та ергономічне використання платформи на мобільному телефоні, а не її урізаної версії.

Водночас ми розуміли, що той функціонал, який у вебверсії, є зручнішим, ніж у мобільному застосунку. Наприклад, читання документації або виконання вправ, у яких потрібно писати розгорнуті відповіді. Також вебверсія потрібна для роботи з користувачами, які не мають доступу до смартфона, або для роботи з дітьми.

Ще одним досить важливим аспектом, який не варто ігнорувати, є адміністрування платформи в бек-офісі. Нарощення функціонала в процесі розробки, який до того ж є різним для мобільної й вебверсії, за наявності непродуманої архітектури бек-офісу рано чи пізно спричинить велику плутанину й складнощі з керуванням і аналітикою.

Дуже важливим стає вибір мов програмування, побудови правильної архітектури застосунків, а зокрема для розростання платформи й великих обсягів контенту та користувачів.

Зараз далеко не всі платформи для онлайн-навчання мають мобільний застосунок. Це може бути пов’язано саме з тим, що на етапі початкової розробки необхідно будувати архітектуру всієї системи, а за умови того, що платформи зазвичай розробляються кілька років, то далеко не всі бачать у цьому потребу на момент старту.

У 2017 році онлайн-платформ для навчання з мобільним застосунком практично не було, що й, власне, підштовхнуло нас до ідеї створити платформу SkillzRun.com, яка б враховувала ці моменти в мобільній та вебчастині, а також у бек-офісі.

Як вже було зазначено, метою було створити платформу, яка, з одного боку, є приємною й зрозумілою для адміністрування, а з іншого  – приємною для використання студентами та яка б практично не поступалася лідерам ринку застосунків з онлайн-навчання. Водночас потрібно було зберегти можливість додавати новий функціонал, не перевантажуючи при цьому бек-офіс.

Передусім ми зробили вибір на користь найбільш гнучких і швидких мов програмування: react / node.js для бек-офісу і вебверсії й java / swift для застосунків.

Бек-офіс розроблено без прив’язування до мобільного або вебвідображення, безпосередньо як зручна й ергономічна платформа для адміністрування контенту, користувачів і статистики.

Застосунки та вебверсія мають враховувати сучасні вимоги до онлайн продуктів: ефективний UI / UX-дизайн, анімацію, ергономіку й функціонал.

Спробуйте: https://skillzrun.com/admin/#/registration та розкажіть нам про свої враження.

 

Інформація

Ми покажемо роботу системи зсередини і відповімо на всі ваші питання.

Спробуйте Skillzrun в дії безкоштовно.

Зацікавлені у платформі SkillzRun?

Отримайте готову LMS-систему та мобільний застосунок для учнів

Заповніть форму, щоб записатися на демонстрацію

liqpay

Оплата проводиться згідно з інвойсом через платіжну систему LiqPay