Оптимізація користувацького досвіду в LMS: дизайн інтерфейсу та зручність використання

16 Грудня, 2021
Наскільки важливий інтерфейс? Уявіть, що ви зробили реально крутий додаток. Він може допомогти багатьом людям досягти власних цілей. Але при цьому він не виділяється с переліку схожих застосунків. Розраховувати на успіх у такому випадку не варто. Мало шансів, що користувачі помітять непоказну аватарку. Тому вкладення у розробку інтерфейсу є доцільним. Адже саме воно здатне принести прибуток у майбутньому. Варто розглянути важливість розробки інтерфейсу на прикладі застосунку SkillzRun.

Для чого потрібен інтерфейс

Інтерфейс — це перше, на що впадає погляд користувача. Саме він відповідає за зручність користування та привабливість програми. Важливо, щоб інтерфейс допомагав користуватися застосунком, був привабливим в оформленні та не мав збоїв в роботі.

За створення інтерфейсу відповідають UI/UX дизайнери. Саме вони ретельно прораховують, як буде виглядати додаток, де розміщувати посилання, кнопки та інші активні компоненти. Дизайнери піклуються про те, як виглядатиме застосунок, наскільки він буде простий та зручний для користувача.

Що потрібно знати для проєктування інтерфейсу

При розробці інтерфейсу важливо дотримуватися всіх встановлених правил, зберігати логіку та закони створення застосунків. Головні правила складаються з декількох частин. У SkillzRun можна ознайомитись з прикладом розробки інтерфейсу, зручного для користувачів.

«На одній хвилі» з користувачем

Найважливішим є розуміння логіки та мотивів користувача. Для цього розробляють уявний персонаж. Йому дають ім’я, вік, біографію та типові звички в поведінці. Надалі при створенні застосунку орієнтуються саме на створений портрет. Таким чином вдається розробити інтерфейс, який орієнтований на поведінку та зручність користувача.

Увага на поводження, звички та стандарти користувача

Існує декілька моделей поведінки, які можуть допомогти вам правильно розміщувати предмети. Наприклад, великий палець завжди знаходиться внизу екрана смартфона, тому всі кнопки повинні розташовуватися там. Також необхідно враховувати функції жестів та анімації, анатомічні фактори. Як користувач тримає смартфон, наскільки гарно все бачить, як натискає на екран.

Використання ігрових технологій

Це спосіб зробити дизайн інтерфейсу мобільного додатка швидким та цікавим. А головне, що він дозволяє реалізувати лише інструменти, важливі для користувача. Технологія передбачає, що спочатку потрібно подумати про мінімальний функціонал в основному інструменті. У майбутньому функції поступово розширюватимуться. Такий підхід скорочує час розробки, знижує ризики та навантаження на інтерфейс. Цей пункт зручно втілений у мобільному застосунку для навчання SkillzRun.

Головні правила розробки інтерфейсу

При розробці інтерфейсу для застосунків важливо дотримуватись головних правил створення. До таких відносяться:

 • застосунок має бути унікальним та виділятися на тлі конкурентів;
 • простота управління, збереження енергії та доступність дій показують піклування про користувача та приваблюють клієнтів;
 • увага до досвіду та зручності, розташування елементів на доступному рівні (наприклад, кнопки «Видалити» та «Редагувати» мають бути розташовані на такій відстані, щоб уникнути ризику випадкового торкання);
 • зворотний зв’язок (користувач повинен розуміти, що запит задоволений та що дія виконується);
 • легке введення тексту з урахуванням можливостей мобільної клавіатури;
 • цікаві та привабливі іконки;
 • основна увага приділяється використанню сенсорного екрана (всі елементи повинні бути зрозумілими та легкодоступними);
 • не надто багато спливаючих вікон.

Вимоги до інтерфейсу мобільних додатків

Враховуючи те, що більшість користувачів застосовує мобільні пристрої, варто зосередитися саме на цьому аспекті. А саме дотримуватися правил, щоб додаток був зрозумілим, дієвим та корисним. Тобто зробити інтерфейс, який викликає бажання залишатися у застосунку та повертатися в нього знов.

Досягти цього можна таким чином:

 1. Використовуйте знайомі елементи інтерфейсу користувача — вертикальну стрічку новин, прямокутні кнопки, макет меню.
 2. Високорівневі візуалізації. Вони дозволяють гармонійно використовувати вашу програму.
 3. Якщо ви знижуєте рівень «шуму» інтерфейсу, то в першу чергу мають бути доступні важливі елементи. Тобто варто зробити їх великими та помітними.
 4. Застосування закликів до дії у доречних місцях.
 5. Коректне викладення даних. Наприклад округлені ціни.
 6. Покрокові запити прав доступу. Наприклад, вам не потрібно запитувати доступ до камери заздалегідь, поки користувач не захоче відкрити її в програмі.
 7. Демонстрація функціональності у доступному вигляді, щоб користувач міг відразу зрозуміти, що він може отримати у додатку.
 8. Кастомізація та індивідуальні можливості налаштування для задоволення потреб більшості користувачів.

Як розробляють інтерфейс персональних мобільних додатків у SkillzRun

Кроки створення інтерфейсу у SkillzRun прості та зрозумілі. Саме через це вони допоможуть вам сформулювати завдання, визначити цілі та дотримуватися планів.

Створіть концепцію

Спочатку вам потрібно вирішити, для яких цілей створюється програма та для якої цільової аудиторії. Наші фахівці визначають зацікавлених людей, вивчають бізнес-нішу та конкуренцію. На основі зібраних даних формуються концепції, що дають чітке уявлення про кінцеву мету. Вам потрібно це бачити на початку проєкту, інакше доведеться багато чого переробляти у процесі роботи.

Мозковий штурм та створення ескізів

На основі концепції обговорюється проєкт та створюються перші ескізи, креслення та замальовки. Візуальний супровід покращує сприйняття та допомагає знаходити проблемні області. Також визначаються завдання для UX-дизайну. На цьому етапі створення інтерфейсу важливо розуміти, як користувач взаємодіє з програмою. Вибираються колір, форма та стиль.

Карта переходів

Розробляється будь-яка сторінка програми та створюється схема переходів, що дозволяє зрозуміти, як елементи пов’язані один з одним. Іншими словами, стає зрозумілим, що станеться, якщо користувач натисне на певну кнопку. Такий підхід дозволяє покроково розписати кожну сторінку та побудувати логіку для вашої програми.

Вибір стилю інтерфейсу

Створюється окрема палітра корпоративних кольорів, формується своєрідний брендбук, що допомагає у створенні дизайнів та оформленні додаткових інтерфейсів.

Дизайн інтерфейсу: довідкові дані

Після збору всієї інформації, статистики, розробки стилю та кількості сторінок створюється технічне завдання. По суті це документ, що визначає подальшу роботу фахівців. Це один із найважливіших кроків у створенні інтерфейсу. Розробники та дизайнери суворо дотримуються цього документа. Кількість модифікацій та змін залежить від якості самого документу. Тому у SkillzRun приділяють особливу увагу цьому етапу.

Прототипування, дизайн та демонстрація

Розробляються прототипи, де дизайнери починають детально промальовувати кожний компонент. Чимало часу відводиться на розробку UX-дизайну, який відповідає за зручність елементів та їхню функціональність. Тобто, на якій сторінці буде розміщена кожна функція.

Покращення створеного інтерфейсу

У ході обговорення створення інтерфейсу часто з’ясовується, що реалізувати заплановані функції складно, або щось пропонується на майбутнє, як модифікація або коригування. Оскільки це звичайний робочий процес, він відноситься до одного з етапів створення інтерфейсу. Після того, як ви розробите базовий дизайн, стане ясно, де були допущені помилки та як можна покращити свій проєкт. Тому редагування також провадиться на етапі розробки концепції. Іноді вона може повністю змінитись у процесі розробки.

Популярність та актуальність розробки залежать від зовнішнього вигляду та простоти використання функцій. Програма може бути дуже функціональною та потужною. Але якщо вона незручна та незрозуміла, то популярності вона не набуде, і краще її не використовувати для отримання прибутку..

Інтерфейс програми: 3 критерії оцінки

Щоб зрозуміти, наскільки ефективним є інтерфейс мобільного додатка, потрібно звернути увагу на певні фактори. Вони допомагають визначити якість інтерфейсу та його функціональність:

 1. Оптимізація часу. Важливо розуміти, скільки часу користувач витрачає на пошук потрібної інформації та функцій. В ідеалі існує думка, що він повинен знаходити потрібну інформацію у 3 кліки. Справді, набагато важливіше оптимізувати інтерфейс так, щоб його можна було зрозуміти. Навігація має бути простою та доступною.
 2. Емоційний зв’язок. Користувачі, які проводять час у додатку, повинні отримувати задоволення та позитивні емоції. М’які кольори, доступні форми, інтерактивність та привернення уваги користувача допоможуть зробити інтерфейс мобільного додатка дружнім та цікавим.
 3. Рівень інтуїції. Уявіть, що ви вперше зайшли до програми. Як ви це бачите? Чи можна розібратися у функціях, не відкриваючи відеоурок на YouTube?
 4. Ергономіка, комфорт та простота, сучасні технології, інтерактивність – все це має бути об’єднане в 1 систему. Тоді рівень довіри до додатка підвищується.

Проблеми впровадження електронного навчання без використання LMS

Не зважаючи на те, що використання електронного навчання без LMS має деякі фінансові переваги, фахівці з освітнього дизайну можуть зіткнутися з багатьма проблемами. Усвідомлення цього та розуміння методів подолання можуть значно підвищити ефективність програм електронного навчання. Ось деякі поширені проблеми, які можуть виникнути, та рекомендації щодо найкращого способу їх вирішення:

 1. Відсутність централізованого керування. Відмова від LMS призводить до втрати можливостей централізованого керування. Можливо складніше організовувати курси, відстежувати успішність учнів та виконувати адміністративні завдання. Щоб обійти це, може бути корисним використовувати інші інструменти керування, такі як Google Диск для зберігання та організації, або інструменти керування проєктами, які відстежують прогрес та виконання завдання.
 2. Технічні проблеми. Навіть гарно сплановані курси електронного навчання можуть бути перервані через технічні проблеми. Недостатня пропускна спроможність, проблеми з інтерфейсом, застаріле програмне забезпечення та важкий доступ до ресурсів є поширеними технічними проблемами серед електронного навчання. Щоб розв’язати цю проблему, розробники навчальних програм тісно співпрацюють з ІТ-відділом, забезпечуючи легкий доступ до ресурсів та дозволяючи користувачам використовувати ці ресурси у будь-який момент.
 3. Підтримка та зворотний зв’язок. Під час навчання на основі LMS у студентів завжди є доступ до допомоги та зворотного зв’язку. Без LMS існує ризик того, що учні будуть ізольовані чи заблоковані. Щоб протистояти цьому, налаштуйте надійну довідкову систему. Ми пропонуємо альтернативні способи доступу до підтримки, такі як спеціальна електронна пошта для отримання допомоги по курсу, сторінки запитань, системи чатів та дискусійні форуми. Регулярний зворотний зв’язок не менш важливий. Ви можете використовувати такі інструменти, як Google Forms, для збору відгуків від студентів. Згодом це допоможе покращити застосунок.
 4. Доставлення контенту. Ще однією проблемою при розробці електронного навчання без використання LMS є доставлення та оновлення контенту. За допомогою LMS ви можете налаштувати декілька курсів для користувачів всього кількома клацаннями миші. Якщо ви не використовуєте LMS, у деяких місцях контент доведеться коригувати вручну. Хмарні інструменти допоможуть вам керувати змінами. Розробники можуть оновлювати контент в одному місці, а зміни вносяться до кожного примірника курсу.
 5. У цілому нині, впровадження електронного навчання без LMS пов’язані з труднощами, але є безліч інструментів та стратегій подолання цих перешкод. Плануючи відповідним чином, тісно співпрацюючи з ІТ-відділом, створюючи надійну систему підтримки та використовуючи ефективні інструменти доставлення контенту, фахівці з дизайну освіти можуть створювати успішні та впливові курси без LMS.

Таким чином стає зрозуміло, що використання LMS з професійно розробленим дизайном не є примхою власників. Навпаки, це можливість підвищити популярність навчання та обсяг користувачів. Професійний дизайн та зручність додатка дозволяють досягти значних результатів під час його застосування.

Подібні системи значно покращують якість знань співробітників та добре працюють у платних курсах. Це наявно можна побачити на прикладі SkillzRun. Платформа ідеально підходить для корпоративного навчання, особистих потреб, платних та безплатних навчальних курсів. Завдяки унікальній розробці її можна використовувати у різних галузях. Застосунок оздоблений ігровими мотивами та іншими інструментами, що роблять навчання простим та приємним. Наразі SkillzRun — один з найбільш популярних мобільних додатків. Не втрачайте шанс скористуватися ним та підвищити знання власних співробітників.

Теги

Інформація

Ми покажемо роботу системи зсередини і відповімо на всі ваші питання.

Спробуйте Skillzrun в дії безкоштовно.

Можливо вас зацікавить

0 Comments

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зацікавлені у SkillzRun?

Отримайте демонстрацію можливостей системи під ваші навчальні потреби

Заповніть форму, щоб записатися на демо

Залишаючи свої контактні дані, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності