LMS гейміфікація: найкращі практики для трансформації електронного навчання

30 Травня, 2022

Гейміфікація змінила підход до систем управління навчанням (LMS), вносячи в них не просто бали, значки або таблиці лідерів, а значно покращуючи процес навчання, підвищуючи залученість учасників та досягаючи відчутних результатів через застосування ігрових елементів. Якщо ви розглядаєте можливість використання гейміфікації у вашій системі, але шукаєте рекомендації щодо її ефективного застосування, ви знайшли те, що потрібно. У цьому всебічному посібнику ми розглянемо як інтегрувати гейміфікацію у LMS, наведемо практичні приклади, важливі показники для моніторингу, потенційні складнощі, яких варто уникати, і швидкі перемоги, які можна досягти.

Вплив гейміфікації на LMS

Гейміфікація — це не просто накладення ігрових механік на освітню платформу. Вона має інтегруватися таким чином, щоб ігрові елементи були пов’язані з ключовими показниками ефективності.

Наприклад, коли бали чи значки пов’язані з освоєнням конкретної навички або просуванням до наступного рівня, гейміфікація стає цінним інструментом для студентів і організації. Просте набирання очок без змісту не має сенсу. Однак, коли вимірювання результатів навчання здійснюється через гейміфікацію, це не тільки захоплює і мотивує учнів, але й ефективно показує рівень навичок кожного учасника.

Гейміфікація повинна доповнювати вашу існуючу систему управління навчанням, а не відволікати від основних завдань. Завдання впровадження гейміфікації в LMS — підвищити лояльність, активність та залученість. Це можна зробити, надавши студентам можливість вибирати або відключати ігрові елементи, такі як значки, бали чи таблиці лідерів.

Як впровадити гейміфікацію в LMS: практичні приклади 

Гейміфікація у вашій LMS може мати різноманітні форми, які виходять за рамки традиційних балів і значків. Ось чотири інноваційні підходи, які варто розглянути:

 1. Оповідання пригод Перетворіть вашу LMS на інтерактивну платформу для оповідань, керованих штучним інтелектом. Учасники подорожують навчальними маршрутами, роблять вибір, вирішують проблеми та рухаються через захоплюючі сюжети, де кожен вибір призводить до унікальних наслідків. Це забезпечує глибоке занурення та залученість, дозволяючи учням застосовувати знання у реальних сценаріях.

Наприклад, модуль навчання з продажів може перетворитись на захоплюючу пригоду, де учасники відіграють ролі продавців, керуючись через різні сценарії обслуговування клієнтів. Винагороди та просування по сюжету надають за прийняття ефективних рішень і заключення угод, перетворюючи навчання на захоплюючий та незабутній досвід.

 1. Квести на майстерність Створюйте квести, де учасники мають демонструвати свої навички у певних сферах для отримання балів. Замість звичайного накопичення балів за курси, цей підхід вимагає від учасників практичного застосування здобутих знань.

Наприклад, на платформі для вивчення мов учасники можуть стартувати у квесті “Мовний дослідник”, починаючи з рівня новачка та просуваючись через виконання завдань, які включають діалоги, вікторини та переклади. Проходження кожного рівня відкриває нові можливості і винагороди, стимулюючи розвиток мовних навичок.

 1. Завдання на співпрацю Сприяти розвитку спільноти та командної взаємодії, створюючи групові завдання. Учасники працюють разом для досягнення спільних цілей, отримуючи колективні винагороди, що підтримує обмін знаннями та зміцнює відчуття спільності.

Наприклад, у програмі корпоративного навчання можна створити завдання “Виклики у сфері комплаєнсу”, де учасники об’єднуються в команди для вирішення завдань і тестів, пов’язаних з відповідністю нормам на освітніх курсах. Прогрес команд відображається у таблиці лідерів, з нагородженням переможців.

 1. Імітаційні ігри Використання симуляцій може ефективно занурити учнів у реалістичні сценарії, де вони застосовують свої знання у вирішенні проблем. Ці сценарії вимагають від учасників прийняття рішень з реальними наслідками, що сприяє розвитку критичного мислення та прийняття обдуманих рішень.

Наприклад, у навчальній системі для охорони здоров’я можна реалізувати симуляцію, де учні виступають у ролях лікарів, діагностуючи та лікуючи віртуальних пацієнтів. Успіхи у цих симуляціях не тільки вдосконалюють навички, але й створюють безпечне середовище для практики, що є важливим у корпоративному навчанні.

6 ключових показників LMS для оцінки успіху гейміфікації 

Щоб глибше зрозуміти вплив гейміфікації на вашу LMS, важливо аналізувати певні ключові показники, які показують її ефективність. Ось шість важливих метрик, які вам потрібно відслідковувати:

 1. Рівень залучення: активізація участі Залученість користувачів є життєво важливою для успішної гейміфікованої LMS. Важливо не лише привернути увагу користувачів, але й підтримувати їхню активну участь:
 • Відстежуйте частоту участі користувачів у гейміфікованих активностях.
 • Оцінюйте глибину залучення через завдання, такі як квести, виклики та інтерактивний контент.
 • Аналізуйте повторні візити, які свідчать про стійку залученість і процвітання навчальної спільноти.
 1. Рівень завершення: мотивація до завершення навчального процесу Рівень завершення відображає, наскільки ефективно ваші гейміфіковані елементи стимулюють користувачів пройти навчання до кінця:
 • Відстежуйте відсоток користувачів, які успішно завершили гейміфіковані курси або завдання.
 • Зосередьте увагу на елементах, що сприяють завершенню, таких як заробіток очок, розблокування значків чи досягнення конкретних цілей.
 1. Набуття навичок: розвиток компетенцій Гейміфікація повинна вести до відчутного прогресу у навичках користувачів:
 • Розробляйте завдання та квести, що фокусуються на розвитку специфічних навичок.
 • Моніторинг ефективності учасників у цих завданнях допоможе виміряти рівень освоєння навичок.
 1. Соціальна взаємодія: стимулювання співпраці Навчання ефективніше в соціальних взаємодіях і спільнотах:
 • Відстежуйте взаємодії між користувачами, включаючи дискусії, спільні завдання та обговорення.
 • Оцінюйте рівень співпраці та обміну знаннями між учасниками.
 1. Час на платформі: занурення у вміст Час, проведений користувачами на платформі, може вказувати на залученість та ефективність гейміфікації:
 • Аналізуйте тривалість сесій і глибину взаємодії з гейміфікованим контентом.
 • Визначте, чи спонукає гейміфікація користувачів проводити більше часу на платформі, занурюючись глибше в навчальний процес.
 1. Відгуки користувачів: зворотний зв’язок для удосконалення Реакції користувачів на гейміфіковані елементи є ключовими для подальшого розвитку:
 • Збирайте відгуки для аналізу їхнього досвіду, переваг та проблем, пов’язаних з гейміфікацією.
 • Використовуйте ці дані для постійного вдосконалення і оптимізації гейміфікаційних функцій.

Ці метрики зіграють ключову роль не лише в моніторингу ефективності застосування гейміфікації у системі LMS для навчання співробітників, але й дозволять гнучко адаптувати вашу стратегію, спрямовуючи її на максимізацію продуктивності та задоволення потреб користувачів.

Швидкі стратегії для успішної гейміфікації 

LMS Для ефективного впровадження гейміфікації у вашу систему управління навчанням (LMS), використовуйте ці стратегії для швидких перемог:

 1. Визнання ранніх успіхів Мотивуйте користувачів, відзначаючи їхні ранні досягнення. Наприклад, нагороджуйте користувачів віртуальними “Сертифікатами завершення” за кожен завершений модуль. Це створює відчуття досягнення та підтримує їхнє бажання продовжувати навчання.
 2. Постійні виклики Залучіть учасників через постійні виклики та квести, які сприяють розвитку навичок. Розробіть щомісячні чи періодичні завдання, що допомагають утримувати інтерес та залученість користувачів, підтримуючи культуру постійного навчання.
 3. Цикли зворотного зв’язку Забезпечте користувачів миттєвим зворотним зв’язком щодо їхніх результатів для кращого розуміння їхнього прогресу. Використовуйте інструменти для відстеження прогресу в реальному часі та надсилайте повідомлення під час гри, щоб інформувати користувачів про їхні успіхи та аспекти, які потребують удосконалення.
 4. Орієнтований на користувача дизайн Переконайтесь, що гейміфіковані елементи є інтуїтивно зрозумілими та зручними для користувачів. Проводьте регулярні тести з користувачами та збирайте їхні відгуки для постійного вдосконалення інтерфейсу та функціональності гейміфікації.

Застосування цих стратегій допоможе вам швидко інтегрувати гейміфікацію в LMS, трансформувати навчальний досвід і підняти ваши освітні ініціативи на новий рівень, роблячи їх більш захоплюючими та ефективними.

SkillzRun створено завдяки спільним зусиллям професіоналів у сферах освіти та інформаційних технологій. Цей проект поєднує передові технології з інноваційними освітніми методиками, забезпечуючи високий рівень мобільності, інтерактивності та мотивації в навчанні. У процесі розробки ми використали міжнародний підхід, інтегрувавши передові освітні практики з України та західних країн, що дозволило створити унікальний і ефективний продукт у вигляді SkillzRun.

Теги

Інформація

Ми покажемо роботу системи зсередини і відповімо на всі ваші питання.

Спробуйте Skillzrun в дії безкоштовно.

Можливо вас зацікавить

0 Comments

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зацікавлені у SkillzRun?

Отримайте демонстрацію можливостей системи під ваші навчальні потреби

Заповніть форму, щоб записатися на демо

Залишаючи свої контактні дані, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності