Чи вигідний продаж онлайн-курсів у 2024 році?

29 Березня, 2022

Онлайн-курси стали популярним вибором для людей, які прагнуть просунутися у кар’єрі, фрілансерів та тих, хто цікавиться проєктами “зроби сам”.

У 2016 році Coursera зареєструвала 21 мільйон студентів на своїх курсах. Ця кількість стабільно зростала приблизно на 7 мільйонів щороку протягом наступних двох років.

Однак, нові реєстрації різко зросли під час пандемії, досягнувши 71 мільйона у 2020 році та 92 мільйонів у 2021 році. У 2022 році кількість реєстрацій досягла піку в 189 мільйонів користувачів. Входячи у 2024 рік, ця тенденція не показує ознак сповільнення.

Отже, попит явно присутній і він зростає експоненціально. Але чи є створення та продаж онлайн-курсів прибутковим заняттям? Чи перетворюється цей попит на прибуток для авторів курсів?

Чи прибуткові онлайн-курси?

Щоб зрозуміти прибутковість онлайн-курсів, давайте розглянемо деякі ключові статистичні дані:

Згідно з дослідженням Research.com, світовий ринок електронного навчання на шляху до досягнення 336,98 мільярда доларів до 2026 року, зростаючи зі складним щорічним темпом зростання (CAGR) 9,1% з 2018 року.

До кінця 2022 року світовий ринок електронного навчання склав 243 мільярди доларів, згідно зі звітом Statista.

Пандемія COVID-19 значно посилила світове електронне навчання та споживання курсів, яке, як вважають експерти, продовжить зростати.

Отже, так, онлайн-курси є прибутковими! З вищевказаних цифр ви можете бачити, що ринок онлайн-курсів процвітає.

Вражаюче зростання розміру ринку та прогнози доходів вказують на постійний інтерес та попит на онлайн-навчання. Це створює багато можливостей для тих, хто хоче створювати та продавати онлайн-курси.

Однак, як і в будь-якому бізнесі, прибутковість в онлайн-курсах не гарантована. Спочатку вам потрібно знати, як сворювати та продавати онлайн курси.

Щоб досягти успіху, вам потрібно врахувати кілька ключових факторів:

Високий попит на онлайн-курси також означає зростаючу конкуренцію. Вам потрібно пропонувати унікальну цінність або зосереджуватися на нішевих темах, щоб виділитися на переповненому ринку.

Успіх вашого онлайн-курсу значною мірою залежить від його якості та рівня залученості. Високоякісний контент, інтерактивні елементи та захоплюючий стиль викладання є критично важливими для підтримки інтересу учнів.

Створення курсу автоматично не приваблює аудиторію. Вам потрібні ефективні маркетингові стратегії для приваблення та утримання учнів. Це включає оптимізацію для пошукових систем, маркетинг у соціальних мережах, електронні кампанії та використання мереж і партнерств.

Поле електронного навчання постійно еволюціонує, регулярно з’являються нові технології та платформи. Вам потрібно бути в курсі цих змін та адаптувати свої курси, щоб залишатися актуальними та привабливими.

Визначення правильної ціни для вашого курсу є делікатним балансом. Вона повинна відображати вашу цінність, будучи доступною для вашої цільової аудиторії. Заниження ціни недооцінить ваш контент, тоді як завищення ціни відлякає потенційних учнів.

Розгляньте надихаючу історію успіху Гамії Драммонд-Бей. Як і ви, вона почала з пристрасті та експертизи, які вона перетворила на прибутковий бізнес онлайн-курсів, використовуючи LMS.

Драммонд-Бей почала свою кар’єру як традиційний освітянин. Усвідомивши потенціал онлайн-освіти, вона використала LMS для створення бізнесу з шестизначним доходом, досягнувши учнів у понад 60 країнах.

Її успіх є свідченням потенціалу, який утримують онлайн-курси. З правильною нішею, інноваційними пропозиціями та ефективним використанням інструментів, таких як SkillzRun, і ви можете побудувати прибутковий бізнес.

Скільки грошей ви можете заробити, продавши онлайн-курси?

Ви можете заробляти від $0 до понад $50,000 на місяць. Середні показники по галузі свідчать, що більшість успішних авторів курсів заробляють від $1,000 до $10,000 щомісяця.

Щорічно це перекладається в діапазон від $1,000 до понад $100,000.

Також, згідно зі Звітом про стан творців ‘24, 40% найбільш успішних заробітчанів досягли шестизначних сум менш ніж за два роки.

Однак, складно точно вказати, скільки ви можете заробити на рік, продавши онлайн-курси, оскільки доходи значно варіюються.

Наприклад, деякі галузі мають вищий попит на онлайн-курси. Курси з нерухомості, бізнесу та особистісного розвитку часто приваблюють багато учнів. Високий попит призводить до вищих цифр реєстрації, отже, потенційно збільшуючи доходи.

Ваш потенційний дохід також значною мірою залежить від кількох критичних факторів, таких як:

 1. Генерація Трафіку: Високий трафік на сайті збільшує потенційну кількість студентів.
 2. Коефіцієнт Конверсії: Ви приваблюєте відвідувачів, але скільки з них ви перетворюєте в платних студентів?
 3. Ціноутворення Курсу: Ціна вашого курсу значно впливає на ваші доходи.
 4. Якість і Актуальність Курсу: Якість та актуальність вашого контенту є вирішальними для утримання студентів і рекомендацій “з вуст в уста”. Високоякісний, актуальний, захоплюючий контент спонукає студентів завершувати курси та рекомендувати їх іншим.
 5. Маркетингові та Продажні Зусилля: Ваша маркетингова стратегія є критичною для досягнення та переконання потенційних студентів. Це найважливіша частина запуску онлайн-курсу.

Курси в технологічній ніші, як правило, пропонують вищий потенціал доходу, відображаючи суттєвий інтерес до навичок, пов’язаних з розробкою веб- та мобільних додатків та різними мовами програмування.

З іншого боку, такі категорії, як музика та стиль життя, можуть пропонувати скромніші можливості для заробітку. Проте, ці сфери часто мотивуються захопленими інструкторами та можуть приваблювати відданих нішевих аудиторій.

Але якщо ви плануєте працювати в цих нішах, не дозволяйте потенціалу заробітку вас засмучувати. Добре просуваний курс із високоякісним контентом може приносити значно більше, ніж середнє.

Як виміряти успіх від онлайн-курсів?

Можна стверджувати, що фінансовий прибуток є очевидним показником успіху, але існує кілька інших метрик, які надають більш детальне уявлення про те, наскільки добре ваши курси працюють.

Успіх виглядає по-різному залежно від ваших цілей. Це може бути студент, який повідомляє вам, що він успішно пройшов співбесіду завдяки вашому курсу, або член спільноти, який з нетерпінням чекає на ваш наступний урок.

Ось як оцінити успіх ваших онлайн-курсів:

1.Прогрес студентів

Прогрес студентів вказує на те, чи активно вони залучені до курсу та чи достатньо цікавий контент, щоб вони продовжували навчання.

Прогрес можна виміряти кількома способами:

 1. Рівні завершення: Скільки студентів завершують курс від початку до кінця? Якщо більшість студентів проходять курс до кінця, це сильний індикатор того, що вони вважають матеріал цінним і захоплюючим.
 2. Прогрес по модулях: Чи проходять студенти модулі з очікуваною швидкістю? Якщо вони рівномірно просуваються, це свідчить про те, що складність курсу добре скоригована і студенти можуть йти в ногу, не стаючи пригніченими або втрачаючи інтерес.
 3. Виступ на оцінюваннях: Як студенти виконують тести, іспити або практичні завдання? Покращення з часом показує, що вони засвоюють матеріал і застосовують те, що вивчили.

Моніторинг прогресу також дозволяє вам точно визначити, де студенти можуть мати труднощі, що дозволяє вам покращити та адаптувати контент курсу.

Це допомагає вам краще розвивати ваш курс, щоб задовольнити потреби вашої аудиторії з часом.

Платформи, як SkillzRun, пропонують потужні інструменти, які дозволяють вам стежити за тим, як студенти взаємодіють з матеріалами вашого курсу, зокрема через прогрес по курсу та аналітику відео.

На перший погляд, ви можете побачити, як ваші студенти проходять через ваші курси та окремі уроки.

Якщо ви помітите, що значна кількість студентів не просувається після певної точки, це може вказувати на те, що контент занадто складний або недостатньо захоплюючий.

Визначивши, де студенти мають труднощі, ви можете запропонувати індивідуальну допомогу, включаючи додаткові ресурси, допоміжні уроки або пряме спілкування, щоб надати додаткове пояснення та підтримку.

2.Задоволення користувачів та відгуки

Позитивні відгуки відображають високоякісний досвід навчання. Вони вказують на те, що ваш курс відповідає або перевищує очікування ваших студентів.

Хороші відгуки також є потужною формою соціального доказу. Вони значно впливають на процес прийняття рішень потенційних студентів, безпосередньо впливаючи на записи на ваш курс та продажі.

Статистика онлайн-відгуків від WebsiteBuilder.org показує, що 92% споживачів вагатимуться купити продукт, якщо немає відгуків від клієнтів, і 97% споживачів заявляють, що прочитані ними відгуки впливають на їхні рішення про покупку.

Отже, якщо ваші студенти залишають відгуки, це показ успіху вашого курсу.

Тепер, не всі відгуки будуть позитивними, але негативні відгуки не обов’язково є поганою річчю. Вони вказують на конкретні аспекти, де ваш курс може потребувати вдосконалення, дозволяючи вам удосконалити та покращити контент.

Як ви можете виміряти це задоволення користувачів?

 • Після завершення курсу попросіть своїх студентів заповнити опитування. Інструменти, як-от Google Forms або SurveyMonkey, допоможуть вам легко створити їх.
 • Якщо ви використовуєте платформу, як SkillzRun, там, ймовірно, є розділ для відгуків користувачів. Переконайтеся, що ви регулярно читаєте та аналізуєте ці відгуки.
 • Використовуйте метрику Net Promoter Score (NPS) для оцінки лояльності ваших відносин із клієнтами. Це індекс від -100 до 100, який вимірює готовність студентів рекомендувати ваш курс іншим.
 • Іноді найчесніший зворотний зв’язок надходить з прямих розмов. Якщо ви спілкуєтеся зі студентами через електронну пошту, соціальні мережі або форуми курсу, зверніть увагу на висловлені щодо вашого курсу настрої.

Використовуйте зворотний зв’язок для прийняття рішень, заснованих на даних. Якщо певні уроки постійно отримують похвалу, подумайте, як ви можете застосувати елементи цих уроків до інших частин вашого курсу.

Якщо деякий контент часто критикують, розгляньте, як можна вирішити проблеми.

 • Чи можуть інструкції бути більш зрозумілими?
 • Чи недостатня якість відео?
 • Кожен відгук – це можливість для покращення.

І нарешті, не забудьте визнати та подякувати вашим студентам за їх відгуки.

3.Ефективність інструктора

Ефективність інструктора вимірює, наскільки добре ви, як інструктор, можете сприяти навчанню, залучати студентів і комунікувати ідеї.

Ваша ефективність безпосередньо впливає на задоволеність студентів, показники утримання та загальну освітню цінність курсу.

Одним з основних показників ефективності інструктора є рівень залученості студентів. Якщо інструктор ефективний, студенти, як правило, більш взаємодіють, активно беруть участь у дискусіях, задають питання та беруть участь у заходах курсу.

Високі показники завершення курсу часто свідчать про те, що інструктор ефективно утримує інтерес студентів і мотивує їх завершити курс.

Якщо більшість студентів відмовляються від навчання або не завершують курс, це може вказувати на проблему з методикою викладання.

Також зверніть увагу на коментарі щодо стилю викладання інструктора, зрозумілості пояснень, відповідей на питання та загальної взаємодії з класом. Прямий зворотний зв’язок від студентів може бути дуже показовим.

Експериментуйте з різними методами залучення, щоб покращити ефективність інструктора і побачити, що резонує з вашою аудиторією, такими як інтерактивні відео, живі сесії запитань і відповідей або групові проекти.

4. Повторні спроби заключних іспитів

Частота, з якою студенти повторно проходять заключні іспити, може надати унікальні інсайти.

Хоча спочатку це може здатися нелогічним, аналіз причин та результатів повторних спроб іспитів є цінним показником ефективності курсу та відданості студента навчанню.

Багато повторних спроб вказують на ті місця, де контент курсу незрозумілий або занадто складний для студентів.

Цей уважний погляд дозволяє вам точно визначити конкретні теми, які потребують більш розгорнутих пояснень або додаткових ресурсів.

Часті повторні спроби також відображають на дизайн самої оцінки. Можливо, вона занадто складна або не добре узгоджена з контентом курсу, що сигналізує про необхідність перегляду для кращої оцінки розуміння студентами.

Якщо студенти готові повторно проходити іспити для покращення своїх результатів, це демонструє їхню залученість та рішучість освоїти предмет.

Покращення результатів між початковими спробами та повторними може бути ознакою ефективного навчання та засвоєння матеріалу.

Чому вигідно продавати онлайн курси:

Ми вже бачили, що онлайн-курси можуть приносити хороші гроші. Але чому вам варто обрати продаж своїх курсів онлайн, на відміну від інших методів, як-от навчання вживу або традиційне видавництво?

1.Гнучкість та масштабованість онлайн-курсів

На відміну від традиційного навчання вживу або видавництва, онлайн-курси забезпечують адаптивну платформу як для освітян, так і для учнів.

Онлайн-курси долають географічні бар’єри, дозволяючи вам досягати студентів по всьому світу.

Візьміть для прикладу Блейн Андерсон, генерального директора та засновницю “Dating by Blaine”. Якби вона проводила свої програми коучингу через фізичні майстер-класи або традиційні сесії вживу, обсяг та вплив її роботи, ймовірно, були б значно обмеженішими.

У фізичному середовищі досягнення Блейн були б обмежені її безпосередньою географічною локацією або районами, куди вона могла б реалістично подорожувати.

Але, використовуючи платформу LMS Kajabi для розміщення своїх курсів, з 2021 року вона згенерувала доход у розмірі 3 мільйонів доларів.

Натомість, масштабування сесій вживу часто включало б логістичні виклики, такі як пошук більших місць, управління збільшеними накладними витратами та вирішення складних питань з графіком.

2. Високий попит на можливості електронного навчання

Згідно зі звітом Global Market Insights, ринок електронного навчання, оцінений у 399,3 мільярда доларів у 2022 році, передбачається зростати зі середньорічним темпом зростання на 14% між 2023 і 2032 роками.

Що це означає для вас як потенційного автора курсу?

По-перше, ця траєкторія зростання вказує на процвітаючий ринок. Люди по всьому світу все більше звертаються до онлайн-платформ для освіти та розвитку навичок.

Крім того, високий попит на електронне навчання відображає зміну в тому, як люди воліють навчатися. Завдяки зручності доступу до курсів з будь-якого місця та гнучкості навчання у власному темпі все більше людей обирають онлайн-освіту замість традиційних методів.

Зростаючий ринок також вказує на стабільність і тривалість індустрії електронного навчання. Для вас це означає, що інвестування вашого часу та ресурсів у створення онлайн-курсу може бути стійким починанням, яке може приносити доходи навіть у далекому майбутньому.

3.Низькі стартові витрати та високі прибуткова маржа

Коли ви вирішуєте створити онлайн-курс, початкові інвестиції зазвичай пов’язані зі створенням контенту та хостингом платформи.

На відміну від фізичних бізнесів, не потрібен фізичний магазин, запаси товарів або великий персонал.

Ось приблизний перелік потенційних стартових витрат:

 1. Інструменти створення контенту: Це включає програмне забезпечення для відеомонтажу, графічного дизайну та авторингу курсів. Деякі з цих інструментів безкоштовні, інші вимагають одноразової покупки або підписки.
 2. Платформа хостингу курсів: Платформи, як  SkillzRun, пропонують різні варіанти ціноутворення — ви можете почати з $40 на місяць за базовий план. Це надає вам інструменти для запуску вашого бізнесу. Також зверніть увагу, що SkillzRun не бере жодного відсотка з вашого доходу.
 3. Маркетинг: Початкові маркетингові зусилля можуть включати витрати на рекламу в соціальних мережах, інструменти електронного маркетингу або хостинг веб-сайту, якщо ви вирішите рекламувати через свій сайт.
 4. Різне: До інших витрат входить покупка доменного імені, веб-камери, мікрофона або освітлювального обладнання для високоякісного відеоконтенту.

Після створення курсу вартість продажу кожному додатковому клієнту відносно низька.

Ви не стикаєтеся з типовими маржинальними витратами на виробництво додаткових одиниць, як у традиційному продуктовому бізнесі.

Ось оцінка середніх стартових витрат на онлайн-курс:

 • Інструменти створення контенту: $150 – $300
 • Платформа хостингу курсів: $200 на місяць
 • Маркетинг: $200 – $500
 • Різне: $100 – $200
 • ЗАГАЛОМ: $650 – $1,100

Примітка: Ці витрати є приблизними і можуть варіюватися в залежності від ваших виборів та типу індустрії.

Не відкладайте можливість революціонізувати ваш процес навчання! З SkilzRun ви можете створити свій додаток для навчання співробітників всього за 10 хвилин. Це ваш шанс оцифрувати учбовий процес та запрошувати студентів долучатися до навчання прямо у приложенні. І найкраще, що ви можете почати зовсім безкоштовно з нашою версією для до трьох учнів!

Онбординг у корпоративному університеті з SkilzRun – це не просто адаптація нових співробітників. Це фундаментальний процес, який забезпечує глибоке занурення у корпоративну культуру та бізнес-процеси вашої компанії. Ми розуміємо, наскільки важливо не лише познайомити новачків з їхнім робочим місцем і колегами, але й надати їм доступ до спеціалізованих навчальних модулів. Наші модулі розроблені таким чином, щоб підвищити компетентність та навички вашого персоналу, допомагаючи новачкам швидко адаптуватися та стати цінними членами вашої команди.

Завдяки SkilzRun, використання розгалуженої бази знань стає невід’ємною частиною онбордингу. Ваші нові співробітники отримають всю необхідну інформацію про продукти, послуги та корпоративні стандарти в одному місці. Це дозволить їм не лише швидше адаптуватися, але й з гордістю представляти ваш бренд.

Розпочніть свій шлях до інноваційного навчання сьогодні з SkilzRun і перетворіть процес онбордингу та навчання у вашій компанії на новий рівень ефективності та залученості.

Теги

Інформація

Ми покажемо роботу системи зсередини і відповімо на всі ваші питання.

Спробуйте Skillzrun в дії безкоштовно.

Можливо вас зацікавить

0 Comments

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зацікавлені у SkillzRun?

Отримайте демонстрацію можливостей системи під ваші навчальні потреби

Заповніть форму, щоб записатися на демонстрацію

Залишаючи свої контактні дані, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності