Платформи для навчання онлайн: web або mobile, що краще?

12 Липня, 2021
web или mobile

Вибір платформи для перекладу навчання в онлайн

У цій замітці обговоримо наступні моменти:

  • Як правильно вибрати і в чому різниця між web і mobile рішеннями?
  • Навіщо потрібен мобільний додаток
  • Наш досвід створення web і mobile рішень і що підштовхнуло до створення skillzrun

Наші клієнти, часто діляться своїм досвідом використання платформи (як Skillzrun так і інших) і, накопичивши певний досвід, нам є що сказати з приводу того, що взагалі таке веб-рішення і навіщо потрібен мобільний додаток в платформах для навчання. І не важливо що ви вивчаєте.

Веб-рішенням ми називаємо платформу яка працює тільки в браузері комп’ютера або телефону (мобільна версія).

В цілому, веб рішення відкривають величезні можливості в плані функціоналу, дизайну і ергономіки власне – не дарма більшість рішень на ринку зараз це саме веб платформи.

Але є у них одна головна проблема – це мобільна версія.

Функціонал необхідний для навчання досить об’ємний і складний, і його практично неможливо якісно перенести в мобільну версію веб сайту, зберігши ергономіку, дизайн, і не зменшуючи при цьому функціонал і т.д.

Саме це і є основне завдання яке вирішує мобільний додаток. Крім цього, програма дозволяє набагато ефективніше комунікувати з користувачами через пуш повідомлення, які доставляються безпосередньо, а не через email або месенджер, наприклад.

Беручи до уваги, що сьогодні кількість користувачів зі смартфонів наближається до 90% просто неможливо не враховувати проблему з мобільною версією … АЛЕ, також не варто забувати, що одне тільки мобільний додаток без веб версії НЕ повністю покриває потреби користувачів.

Разом, найбільш ефективними можна вважати гібридні платформи – ті, в яких є і веб версія і мобільний додаток.

Наш досвід створення платформ

Будучи IT студією ми активно працюємо із західними ринками розробляючи різні платформи і рішення для навчання з 2014.
Першим таким проектом була платформа для мовного навчання у Франції, про яку ми розповідали на вебінарі і яка була чисто веб рішенням для французького ринку, власне вона і підсвітила недоліки відсутності мобільного додатка.

Наступні наші розробки також на французький ринок були вже чисто мобайл рішеннями для навчання, навіть не дивлячись на те, що вони робилися для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями. Ми, що називається “на собі”, відчули всі слабкі місця веб і мобайл платформ, що і послужило поштовхом до створення гібридної платформи SkillzRun.

Наприклад в мобільних платформах незручно працювати з великими обсягами тексту, або вправами, де потрібно давати об’ємний текстовий відповідь, або просто для дітей, у яких ще немає смартфона.

А в інтернеті, крім проблеми з моб. версією, дуже незручно використовувати камеру або геопозіцію. Ми використовуємо камеру для того, щоб учні могли відповідати на домашні завдання фотографіями прописів або іншого виду завдання, які вимагають офлайн дій.

Окремо потрібно сказати що панель адміністрування (бек-офісу) в разі веб рішення дуже часто є як би продовженням самої платформи (виглядає +/- однаково як для викладача так і для студента) що спрощує розуміння і процес наповнення.

 Skillzrun backoffice

У випадку з мобільним додатком, бек-офісу є окремим елементом, який стоїть “особняком” від фронт-офісу – тієї частини яку бачить клієнт в веб версії і / або моб. додатку. Цей факт з першого погляду може здатися ускладнює, але при правильному підході і архітектурі може піти тільки на користь, ставши зручним інструментом саме для наповнення контенту, збору статистики, аналітики з єдиного “центру управління”.

Розробка Скілзран платформи

Власне попрацювавши з веб і мобайл рішеннями ми побачили, що на ринку досить мало якісних платформ, які б їх об’єднували, і прийняли рішення про створення своєї платформи SkillzRun, яка б вирішувала проблематику описану вище.

Спочатку стояла мета зробити в B2B Секторі красиве, якісне і приємне у використанні мобільний додаток під стати сучасним онлайн додатків з вивчення мови, а й зрозумілий (!) “Окремо стоїть” бек-офісу до нього.

У свою чергу веб версія повинна була покривати ті випадки, коли використання мобільного застосування незручно або неможливо. Також, до слова, веб версія служить зручним інструментом для монетизації і організації продажів, але про це наступного разу.

Робили ми це все близько 3х років командою з 10 програмістів, дизайнерів і менеджерів в партнерстві з експертами з області elearning, які в підсумку стали нашими клієнтами.

Запрошуємо і вас спробувати SkillzRun в дії. Реєстрація та демо період безкоштовний. Залиште заявку на демонстрацію і ми проведемо вам тур по системі і розповімо як платформа може бути адаптована під ваші завдання.

Інформація

Ми покажемо роботу системи зсередини і відповімо на всі ваші питання.

Спробуйте Skillzrun в дії безкоштовно.

Зацікавлені у платформі SkillzRun?

Отримайте готову LMS-систему та мобільний застосунок для учнів

Заповніть форму, щоб записатися на демонстрацію

liqpay

Оплата проводиться згідно з інвойсом через платіжну систему LiqPay